بروکر فارکس

معرفی بروکرهای کلاهبردار فارکس در ایران در سال های اخیر

0
Please log in or register to do it.

مبادلات ارز خارجی یا بروکر فارکس خطرات جدی را نیز به همراه دارد، زیرا کلاهبرداران آنلاین از بازار پرنوسان برای به دست آوردن سرمایه، سرمایه گذاران سوء استفاده می کنند. IFW، تحقیقات دقیقی درباره بروکرهای کلاهبردار فارکس انجام داده است، در ادامه این اطلاعات در اختیار شما گذاشته می شود تا گرفتار این کلاهبرداران نشوید.

کلاهبرداران طیف وسیعی از کلاس‌های دارایی مطلوب مانند بروکر فارکس، CFD و سهام را هدف قرار می‌دهند. بازار فارکس به دلیل بزرگی و حجم سرسام آور پولی که معامله می شود، هدف جذابی برای کلاهبرداران است. بر اساس گزارش بانک تسویه‌های بین‌المللی گردش مالی در بازارهای جهانی ارز خارج از بورس در آوریل 2022 به 7.5 تریلیون دلار در روز رسیده بوده است.

بروکرهای کلاهبردار فارکس از چه شیوه ای استفاده می کنند؟

از ابتدای سال جاری، حجم معاملات بین المللی بروکرهای فارکس به طور متوسط ​​روزانه 6.6 تریلیون دلار بوده است. چگونه این 6.6 تریلیون دلار تقسیم می شود تا در کیف پول سرمایه گذاران توزیع شود؟ به عبارت دیگر، کلاهبرداران به چه بهانه ای قربانیان خود را فریب می دهند؟ به طور کلی، بروکر های کلاهبردار فارکس از روش های زیر پول شما را می دزدند:

 1. طرح‌های پونزی یا هرمی فارکس:

کلاهبرداران ادعا می‌کنند که نماینده یک صرافی فارکس، گروه سرمایه‌گذاری یا شرکت مدیریت حساب برای جذب سرمایه‌گذار هستند. در طرح‌های هرمی معمولی، از سرمایه‌گذاران خواسته می‌شود افراد بیشتری را به این طرح جذب کنند. برخی از طرح‌ها ممکن است بازده اولیه کمی را به سرمایه‌گذاران بپردازند تا آن ها را متقاعد کنند که این طرح کار می‌کند، اما به یک باره با تمام پول سرمایه‌گذاری شده ناپدید خواهند شد.

 1. فروشندگان ربات های سیگنال یا تجارت جعلی(کپی ترید):

کلاهبرداران ادعا می کنند که می توانند مشتریان خود را دقیقاً از زمان خرید یا فروش فارکس بر اساس تخصص یا نوعی نرم افزار تجاری مطلع کنند و برای این خدمات حق بیمه دریافت می کنند. با این حال به احتمال زیاد آن ها با استفاده از اعداد جعلی برای اثبات ارزش نرم افزار خود، برای سرویسی که صرفاً تقلبی است، پول دریافت می کنند.

 1. کارگزاران یا مدیران حساب جعلی فارکس:

برخی از کلاهبرداران یا بروکرهای کلاهبردار فارکس ممکن است به دنبال جذب سرمایه گذاران بی تجربه باشند که ترجیح می دهند شخص دیگری سرمایه گذاری خود را مدیریت کند. نهادهای متقلبانه ای که نام یک بروکر فارکس قانونی را در اختیار دارند، پیشنهاد می کنند و سرمایه گذاری های شما را یا از طریق مدیریت کل حساب شما یا جمع کردن وجوه شما در یک سبد موجود انجام می دهند اما در واقع فقط حساب را تخلیه می کنند و بازده های نادرست را گزارش می کنند تا زمانی که کلاهبرداری کشف شود.

 1. تقلب در سرمایه گذاری جعلی:

نمایندگان برندهایی که سبک زندگی پر زرق و برق را به نمایش می گذارند، از طریق اینستاگرام یا سایر رسانه های اجتماعی از موفقیت ظاهری خود برای جذب سرمایه گذاران به صرافی جعلی فارکس خود استفاده می کنند و در عین حال به سادگی تمام پول سرمایه گذاری شده را می دزدند. در بسیاری از موارد، بازاریاب روبه‌رو هیچ ارتباطی با محصول مالی واقعی ندارد، بنابراین نقش آنها بیشتر با تبلیغات نادرست قابل مقایسه است، این یکی از روش های بروکرهای بروکرهای کلاهبردار فارکس است.

 1. بازاریابی وابسته متقلبانه:

کلاهبردارانی که وانمود می‌کنند سرمایه‌گذاران جدیدی را به یک وب‌سایت فارکس قانونی وارد می‌کنند، اما در عوض از ربات‌ها، اسکریپت‌ها و سایر اتوماسیون‌ها و همچنین قربانیان ناآگاه برای کلاهبرداری از پلتفرم یا بروکر فارکس با دریافت پول برای ارجاعات جعلی استفاده می‌کنند.

لیست بروکرهای کلاهبردار فارکس 

لیست بروکرهای کلاهبردار فارکس 

فهرست کارگزاران یا بروکرهای فارکس زیر برای اجتناب از معامله در آن ها آورده شده است. بنابراین توصیه می‌کنیم در صورت مواجه شدن با هر گونه پیشنهاد معاملاتی از سوی این شرکت‌ها، هوشیار باشید و بدانید این ها جزو بروکرهای کلاهبردار فارکس هستند.

www.genetrade.com

www.teletrade.org

www.goldenbrokers.my

www.moon4traders.com

www.prosperity4x.com

www.puprime.com

www.fxbitcapital.com

www.gerchik.co

www.leoprime.com

www.cmsprime.com

 

روش های تشخیص بروکرهای کلاهبردار فارکس

کارگزاران یا بروکرهای فارکس قانونی مجوزهایی از حوزه های قضایی معتبر نظارتی دارند. بهترین و قابل اعتمادترین کارگزاران فارکس اغلب دارای مجوزهای متعدد در سراسر جهان هستند. اکثر رگولاتورهای سطح بالا یک فرآیند آنلاین نسبتاً ساده را برای تأیید وضعیت نظارتی یک شرکت ارائه می دهند.

اگر معامله‌گری با شما تماس گرفته است که به شما پیشنهاد می‌دهد سیستم معاملاتی، سیگنال‌های معاملاتی یا هر سرویس پولی دیگری را به شما بفروشد، این باید یک پرچم هشدار بزرگ برای شما ایجاد کند. اگر می‌خواهید مطمئن شوید که آن‌ها همان‌هایی هستند که می‌گویند و جزو بروکرهای کلاهبردار فارکس نیستند، از وب‌سایت رسمی آن‌ها (یا سایت شرکتشان) بازدید کنید و از آن‌ها بخواهید از دامنه منطبق به شما ایمیل بزنند گر این کار را انجام ندهند جزو بروکرهای کلاهبردار فارکس

هستند.

در کل به خاطر داشته باشید که به دنبال شفافیت و دسترسی به اطلاعات لازم در بروکر باشید و مطمئن شوید که کارگزار بر سیستم های خود کنترل دارد. همچنین مراقب بروکرهای کلاهبردار فارکس باشید که از تاکتیک‌های فروش تهاجمی استفاده می‌کنند یا بازدهی غیرواقعی ارائه می‌کنند. به یاد داشته باشید، دقت و کوشش شما بهترین دفاع شما در برابر کلاهبرداری است.

روش های کلاهبرداری بروکر فارکس

نکات مهم در انتخاب یک بروکر فارکس مناسب

اگر شما یک معامله گر در بازار ارز هستید، ده ها کارگزار آنلاین فارکس وجود دارند که به دنبال کسب و کار شما هستند. اگر از وب سایت های خبری یا غیره دیدن کنید، احتمالاً با تعداد زیادی از تبلیغات اینترنتی از طرف کارگزاران یا بروکر های فارکس بمباران می شوید. در ادامه ما پنج نکته برای انتخاب کارگزاری که برای شما مناسب است را بازگو می کنیم.

 • رعایت مقررات

اولین چیزی که هنگام انتخاب یک بروکر فارکس باید بررسی و چک شود، شهرت و سابقه کار آن ها است. در ایالات متحده، یک کارگزار معتبر فارکس عضو انجمن ملی آتی (NFA)، یک سازمان خود تنظیمی برای صنعت آتی خواهد بود.

یک وب سایت پر زرق و برق و مدرن تضمین نمی کند که یک کارگزار یا بروکر عضو NFA یا تحت قوانین و مقررات CFTC باشد. یک کارگزار معمولاً شماره عضو NFA خود را در بخش درباره ما وب سایت خود ارائه می دهد. علاوه بر این، هر کشور خارج از ایالات متحده دارای نهاد نظارتی خاص خود است. با توجه به نگرانی‌های احتمالی در مورد ایمنی سپرده‌ها و یکپارچگی کارگزار، حساب‌ها باید فقط با کارگزارانی باز شوند که به طور مناسب تنظیم شده باشند.

 • ویژگی های حساب

هر کارگزار فارکس دارای پیشنهادات مختلف حساب است. در اینجا چهار زمینه برای مقایسه ویژگی‌ها در میان کارگزاران وجود دارد اهرم و حاشیه، کمیسیون، الزامات سپرده اولیه و سهولت واریز و برداشت.

 • اهرم و حاشیه

بسته به کارگزار، شرکت کنندگان فارکس ممکن است به اهرمی که در حساب مارجین آنها در دسترس است دسترسی داشته باشند. برای مثال، با استفاده از اهرم 50:1، معامله‌گری با اندازه حساب 1000 دلاری می‌تواند موقعیتی داشته باشد که ارزش آن 50000 دلار است. برخی از کارگزاران یا بروکر ها به اندازه 200:1 اهرم را ارائه می دهند. اهرم با موقعیت های بالاتر به نفع معامله گر عمل می کند، زیرا سود بسیار افزایش می یابد. با این حال اهرم می تواند به سرعت حساب یک معامله گر را از بین ببرد، زیرا پتانسیل زیان نیز افزایش می یابد پس از اهرم باید با احتیاط استفاده کنید.

 • کمیسیون ها و گسترش ها

بسیاری از کارگزارانی که هیچ کارمزدی دریافت نمی کنند، در عوض با اسپردهای گسترده تر پول خود را به دست می آورند و آن را جبران می کنند. بدانید که کارگزار شما چگونه پول خود را به دست می آورد و بعد خرید کنید.

به عنوان مثال، اسپرد می تواند یک اسپرد ثابت سه پیپ باشد (پیپ حداقل واحد تغییر قیمت در فارکس است)، یا اسپرد می تواند بسته به نوسانات بازار متغیر باشد. هرچه اسپرد گسترده تر باشد، کسب سود دشوارتر می شود.

 • سپرده اولیه

بیشتر حساب‌های فارکس را می‌توان با یک سپرده اولیه بسیار کوچک، حتی تا 50 دلار تأمین مالی کرد. البته با اهرم، قدرت خرید به مراتب بیشتر از حداقل سپرده است، که یکی از دلایل جذاب بودن معاملات فارکس برای معامله گران و سرمایه گذاران جدید است.

 • سهولت در سپرده گذاری و برداشت

هر بروکر فارکس سیاست‌های خاصی برای برداشت و تامین مالی دارد. کارگزاران ممکن است به دارندگان حساب اجازه دهند تا از طریق پرداخت ACH، PayPal حساب های خود را به صورت آنلاین تامین کنند.

 • جفت ارز ارائه شده

در حالی که تعداد زیادی ارز برای معامله در دسترس است، تنها تعداد کمی از آنها بیشتر توجه را به خود جلب می کنند و بنابراین، با بیشترین نقدینگی معامله می کنند. علاوه بر جفت های EUR/USD و GBP/USD فوق الذکر، جفت های اصلی شامل USD/JPY و USD/CHF هستند. یک کارگزار ممکن است انتخاب بزرگی از جفت‌های فارکس را ارائه دهد، اما آنچه مهم‌تر است این است که جفت‌هایی را که به شما به عنوان یک معامله‌گر علاقه مند هستند، ارائه می‌کند یا خیر.

نکات مهم در انتخاب یک بروکر فارکس مناسب

 • خدمات مشتری

معاملات فارکس 24 ساعت شبانه روز جز شنبه و یک شنبه انجام می شوند، بنابراین پشتیبانی مشتری یک کارگزار باید در هر زمانی در دسترس و پاسخ گو باشد. همچنین در نظر بگیرید که یک تماس سریع با یک کارگزار می تواند به شما ایده ای از نوع خدمات مشتری ارائه دهد.

پلتفرم معاملاتی، پورتال سرمایه گذار به بازارها است. به این ترتیب، معامله‌گران باید مطمئن شوند که پلتفرم و نرم‌افزار یک کارگزار دارای ابزارهای تحلیل تکنیکی و بنیادی مورد نیاز آنها است و می‌توان به راحتی وارد معاملات و خروج از آن شد.

 نکته آخر و بسیار مهم: یک پلتفرم معاملاتی که به خوبی طراحی شده است دکمه های خرید و فروش واضحی خواهد داشت.

جمع بندی

کلاهبرداری های بروکرهای فارکس پتانسیل ایجاد آسیب های مالی و عاطفی قابل توجهی را دارند و زمانی که قربانی کلاهبرداری شدید، اغلب کارهای کمی از سوی بروکر انجام می شود پس تشخیص زودهنگام بهترین دفاع برای شما است.

اگر به کارگزار فارکس خود اعتماد دارید و مطمئن هستید و جزو بروکرهای کلاهبردار فارکس نیست می توانید زمان و توجه بیشتری از خود را را به تجزیه و تحلیل و توسعه استراتژی های فارکس خود اختصاص دهید. کمی تحقیق قبل از تعهد به یک کارگزار راه طولانی را طی می کند و می تواند شانس موفقیت سرمایه گذار را در بازار رقابتی فارکس افزایش دهد.

فارکس چیست؟ آشنایی اولیه با بازار فارکس
چگونه یک بروکر فارکس را بررسی کنیم؟

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

Reactions

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *